SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 7965013
*
nr 796 5013
Bestick
12+ 12 delar, Pläter/Pärlemo
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2012
kl 17:19:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 21:20:22
1
150 kr
9/12 11:48:03
2
200 kr
10/12 07:31:19
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestick matbestick nysilver pläter pärlemo silver ädelmetall
-
3367 Bestick i etui
36 delar, nysilver. Längd: 17-20 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:48
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:37
-
3003 Matbestick
nysilver, 48 delar. Märkta ARG 800. 12 st matgaffl..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:39
-
2027 Uppläggningsbe..
2 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1919. Län..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:58
*
Bestick
nr 796 5013
Bestick
12+ 12 delar, Pläter/Pärlemo
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 21:20:22 | 1 | 150 kr |
9/12 11:48:03 | 2 | 200 kr |
10/12 07:31:19 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestick matbestick nysilver pläter pärlemo silver ädelmetall
-
3367 Bestick i etui
36 delar, nysilver. Längd: 17-20 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:48 -
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:37 -
3003 Matbestick
nysilver, 48 delar. Märkta ARG 800. 12 st matgaffl..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:39
-
2027 Uppläggningsbe..
2 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1919. Län..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:58